SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Ağaç kestiği iddia edilen engelliyi mahkeme affetmedi

Bu haber 08 Aralık 2015 - 14:17 'de eklendi.

Torbalı kazasında, yüzde 80 engelli olan Ahmet Kuzucuk, zeytin ağacı kestiği gerekçesiyle 20 ay mapus cezasına çarptırıldı, iyileştirme gördüğü bakım evinden alınıp cezaevine konuldu.

Edinilen bilgiye yönelik, olay 2014 senesinde Kemalpaşa ilçesi Vişneli semtinde yaşandı. Dostlarıyla birlikte kaldığı bakım evinden müsaadeli çıkan ve yüzde 80 engelli raporu yer alan Ahmet Kuzucuk (37), Vişneli semtinde dolaşmaya başladı. İddialara yönelik, Kuzucuk’un arkadaşları zeytin ağacı keserken vakanın gerçekleştiği yere jandarma ekibi geldi. Jandarma apar topar Kuzucuk ve arkadaşları ile ilgili işlem başlatarak tek tek ifadelerini aldı.

ENGELLİ MEYDANA GELDIĞI İÇİN KENDİNİ İFADE EDEMEDİ

Yüzde 80 engelli olan Ahmet Kuzucuk ise ekiplerin sorgusunda kendini ifade edemedi. Öbür bireyler ağacı kesmediğini ifade etti. Kuzucuk ile ilgili zeytin ağacı kestiği iddiasıyla dava açıldı. Tahmini bir yıl öncesinde meydana gelen olayda hüküm çıktı. Savcılık, Kuzucuk’a, zeytin ağacı kestiği gerekçesiyle 20 ay mapus cezası verdi. Üç senedir Torbalı bakım evinde olan engelli yurttaş, hüküm icabı gözaltına alınarak Torbalı Cezaevine konuldu.

BABA HÜKME İSYAN ETTİ

Olayın sonrasında Ahmet Kuzucuk’un ailesi şok oluyor. Erkek Çocuğunun ağaç kesme olayıyla bir alakası var olmadığını argüman eden baba Cafer Kuzucuk, erkek çocuğunun cezevine konulmasına reaksiyon şu şekilde reaksiyon gösterdi: “Oğlumun ağaç kesmeyle uzaktan yakından bir alakası yer almıyor. Bununla Birlikte, yüzde 80 zihinsel engelli birisi ne türlü cezaevine gönderilir anlamış değilim. Yetkililerden bu konuyla alakalı destek talep ediyorum. Bu ne türlü bir adalettir, anlamış değilim. Arkadaşlarının işlediği hata tamamıyla onun üzerine kaldı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.