SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Af dileyin bu bayram

Bu haber 21 Eylül 2015 - 14:31 'de eklendi.

Yaklaşan kurban bayramının heyecanı başladı. Yıl boyunca sofranıza almadığınız boğazınızdan kestiğiniz paralarla küçük büyük bütçeye göre bir kurban alınır. Bayramda büyük bir coşkuyla kurban kesilir eşe dosta dağıtılır yada her zaman söylediğim gibi yıllık et stoku yapılır.

Bu yıl savaş ve ölüm haberleriyle geçen günleri unutacağız gezmeler, mangal keyfi, haşlamalı, kavurmalı sofralar kurulur. Sonuçta hayat devem ediyor düşüncesi ile büyük bir zevkle o lokmalar boğazımızdan gayet iyi geçecek hiç takılmadan.

Ülkelerinde sava olduğu için Türkiye ‘ye göç eden Suriyeli vatandaşlar bu kurban bayramını ülkelerinden ve akrabalarından uzak bizlerin mutfağımızdan gelen et kokuları eşliğinde bir bayram geçirecekler.

Kıyıya vuran cesetleri unutacağız hepimiz. Bizimki de can değil mi öyle ya bize dokunmayan yılan bin yaşasın.

Ülkenin bir yarısı bayram tatili düşünürken diğer yarısı can pazarında olacak bu bayramda da. Tabi ya orada ölenler yada cana tak etmiş kırk yıllık savaş kimin umurunda biz bayram yapacağız değil mi ya…

Belki bu bayram bir yıl boyunca burnunuzu kıvırarak suratına bakmadığınız ekonomik durumu iyi olmayan komşularınızı hatırlarsınız. Sonra zaten bayram sonu normalde olduğu gibi davranmaya devam edersiniz. Akrabalar arasında dedikodu veya çekememezlikten oluşan küslükler bu bayram da devam eder ve siz halâ bayramın sevabına inanarak kurbanınızı kesersiniz.

Diyenler olacak elbet biz mi besleyeceğiz herkesi devlet var o baksın. Bu devletin kendi vatandaşına hayrı yok iken bunu istemeye söylemeye dili varmamalı insanın.

Bu konu için söylenecek o kadar çok şey var ki, neyse siz kurbanınızı kesin dini vecibelerinizi yerine getirin gerisini koy verin gitsin. Öyle ya dünyayı bırakın kendi ülkesini kurtaramayan bir halkın kurbanından sevap kazanması, etrafına duyarsız kalmasından daha önemli kimilerine göre. Bu bayram  seyirci kaldığınız değiştirebileceğiniz her şey için af dilemeyi unutmayın.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.