SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

ABD’den kalkan gemiyi bermuda şeytan üçgeni yuttu!

Bu haber 07 Ekim 2015 - 7:13 'de eklendi.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville limanından Puerto Rico’nun San Juan kentine giden kargo gemisi, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde battı.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville limanından, Puerto Rico’nun San Juan kentine giden ve içinde 28 Amerikan, 5 de Polonyalı mürettebatı bulunan kargo gemisinin Bermuda Şeytan Üçgeni’nde battığı açıklandı.

EŞYALAR VAR GEMİ YOK

ABD Sahil Muhafaza Acil İlkyardım Şefi Yüzbaşı Mark Fedor, geçtiğimiz Perşembe gününden bu yana haber alınamayan Al Faro adlı Amerikan bandralı geminin, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde battığını, gemiden arta kalan filika, can simitleri ve başka eşyalara ulaştıklarını ancak geminin bulunamadığını duyurdu.

Fedor, ‘Gemi ile en son bağlantı kurulduğu Perşembe günkü noktaya Cumartesi günü ulaşabildik. Ancak hava koşulları çok kötüydü, hızı 224 kilometreyi bulan fırtına, 1 milden düşük görüş mesafesi ve dev dalgalar yüzünden neyin nerede olduğuna ilişkin net bir bilgi sağlayamadık’ dedi. Hava koşulları elverdiğinde arama çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Fedor, ‘Havadan ve okyanustan yaptığımız çalışmalardan elde ettiğimiz bilgilere göre, geminin Perşembe günü, son bağlantı kurulduğu yerde battığını düşünüyoruz. Arama çalışmalarımızı, mürettebattan kurtulan olması olasılığına yoğunlaştırdık. Ancak şimdiye kadar bir cesede ulaştık’ dedi.

Gemi ile en son Crooked Adaları’ndan 35 mil uzaklıkta, yerel saatle 0730’da bağlantı kurulduğu, ondan sonra hiç bir haber alınamadığı açıklandı. Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ryan Ross, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde kaybolan geminin, 3 adet C-130 tipi uçak, ABD Deniz Kuvvetleri’ne bağlı uçak ve helikopterlerle aranmakta olduğunu bildirdi. Ross, ‘kurulan son bağlantıda, motorların durduğunu, geminin su almakta olduğunu ve suyu boşaltmaya çalıştıklarını bildirmişlerdi’ dedi. Geminin, ABD’nin Doğu bölgelerini etkisi altına alan ve Bermuda çevresini de etkileyen Joaquin Kasırgası’nda batmış olabileceği de olasılıklar arasında sayılırken, arama uçaklarının okyanus üzerinde yüzen can simitleri gördükleri belirtildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.