SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

72 yaşında ehliyet aldı

Bu haber 01 Aralık 2015 - 13:54 'de eklendi.

‘Okumanın ve öğrenmenin yaşı yoktur’ diyen Erol Emre, 72 yaşında sürücü eğitimi alarak ehliyet sahibi oldu

OKUMANIN ve öğrenmenin yaşı yoktur diyen Erol Emre, 72 yaşında sürücü eğitimi alarak ehliyet sahibi oldu. İlerleyen yaşına rağmen sürücü ehliyeti almak için dirayet gösteren Emre, gerekli olan yazılı sınav ve direksiyon sınavını geçerek sürücü ehliyeti almaya hak kazandı. Erol Emre’nin azmi ve başarısı, Torbalı’da bir çok insana örnek oldu. Özellikle bir çok gencin, direksiyon sınavlarının zorlaşmasından dolayı şikayetçi olmasına rağmen, Emre’nin sınavları tek seferde geçmesi, herkese örnek oldu. Emre, aldığı yeni ehliyeti sayesinde bol bol gezeceğini ve yıllardır ertelediği Türkiye seyahatini gerçekleştireceğini söyledi. Erdem, aracı ile ülkeyi karış karış gezecek.

KÖTÜ ÖRNEK DEĞİL İYİ ÖRNEK OLMAK İSTEDİ

 72 YAŞINDA olmasına rağmen daha önce sürücü ehliyeti sahibi olmayan Erol Emre, araç kullanmayı öğrenmesine rağmen sürücü belgesi alamamış. Şehirlerarası trafiğe çıkmasa da Torbalı içinde zaman zaman araç kullanmak durumunda kalan Emre, ehliyetsiz araç kullanmaktan dolayı utandığını ve ehliyetini aldığını söyledi. Torunlarına kötü örnek olmamak için ehliyet sınavına girdiğini ve kazandığını söyleyen Emre, ehliyet sahibi olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

‘AZMİN ZAFERİ’

 EGE Sürücü Kursları Müdürü Memet Gökçe, “Dünya’nın hiç bir yerinde olmayan tek hatayla sınavın bittiği bir değerlendirmenin yapıldığı böylesi bir uygulamada Erol Emre gibi kursiyerlerimizin başarılı olması bizi mutlu ediyor. Gençlerin örnek alması gereken bir durum. Bir büyüğümüz yapabiliyorsa gençlerimiz bunu daha rahat yapabilmeliler. Cevriye Dumlu tarafından verilen eğitimler sonucunda kursiyerimiz tek seferde uygulamalı sınavdan geçmiştir. Azmin, inancın zaferini yenerek ehliyet almaya hak kazanan kursiyerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

GENÇLERİ UYARDI

 TRAFİK kurallarını çiğnememek ve ehliyetsiz araç kullanmamak için 72 yaşında ehliyet sahibi olan Erol, genç sürücüleri de uyardı. Trafik kurallarına kesinlikle uyulmasını isteyen 72 yaşındaki Erol Emre, “Trafiğe çıkan genç sürücüleri, öncelikle kendi güvenliklerini alsınlar. Önlemlerini almadan yola çıkmasınlar. Ben hayatımda asla hız yapmadım. Hız yapmasınlar. Özellikle gençlere söylüyorum, hız yapmayın” ifadelerini kullandı

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.