SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Ağlayarak andılar

Bu haber 19 Mart 2015 - 8:57 'de eklendi.

Torbalılı sanatseverler ‘1915 Çanakkale Geçilmez’ adlı tiyatro oyunu için Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonunu doldurdu. Yer bulamayanlar ayakta izledi.  Belediye Başkanı Görmez dâhil oyunu izleyenler gözyaşlarına boğuldu. Torbalı Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Okullarınca hazırlanan ‘1915 Çanakkale Geçilmez’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.  Bin kişilik kapasitesi bulunan Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonunda yer kalmazken, bazı vatandaşların oyunu ayakta izlediği gözlendi.

Yönetmenliğini Caner Hakbilen’ nin yaptığı ‘1915 Çanakkale Geçilmez’ adı tiyatro eserinde Tuna Akkuş, Havva Zengin, Ezgi İldiz ve Nihat Yelmen adlı amatör sanatçılar oynadı. Müzik ve kurguyu ise enstrümanlarıyla Gani Kıratlı, Murat Gezer, Orçun Buruncuk üstlendi. Çanakkale savaşında yaşanan zorlukların, ayrılıkların, fedakârlıkların duygusal bir temayla anlatıldığı oyuna Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Garnizon Komutanı Binbaşı Ersin Özer, Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Özer Yılmaz, Torbalı Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Karaman ve Turgut Buluş katıldılar.

Oyun öncesi Koray Koç tarafından Çanakkale Savaşı’nın anlatımı ve Çanakkale Şiiri okundu. Torbalı Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Okulları öğrencilerinden Melis Aleyna Köse ile Tuğçe Eroğlu’nun şiirlerinden sonra tiyatro oyununa geçildi.

Tek perdelik oyunu izlemeye gelenler, sanatçıların performansı ve savaş yıllarının sarsıcı hikâyeleri ile gözyaşlarına boğuldular. Konuklara ev sahipliği yapan Başkan Adnan Yaşar Görmez dâhil bütün salonun ağladığı gözlemlendi.
Oyun sonrası tiyatro ekibi uzun süre ayakta alkışlandı.

 

 

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026