SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

61 yaşında Kur’an azmi

Bu haber 09 Ekim 2015 - 8:27 'de eklendi.

Torbalı’da yaşayan 61 yaşındaki Münevver Pembe uzun yıllar öğrenmek istediği Kur’an okuma hayalini müftülüğün açtığı kurs sayesinde gerçekleştiriyor.

Türk eğitiminde sıkça kullanılan “Okumanın yaşı yoktur” deyimi şimdilerde Kur’an kurslarında da yaşanıyor. Tıpkı 61 yaşındaki Münevver Pembe gibi. Pembe uzun yıllar öğrenmek istediği ama ev işleri ile çocuklarından fırsat bulamadığı Kur’an eğitimini geçtiğimiz yıldan bu yana sürdürüyor. Kur’an okumayı öğrenen Pembe şimdilerde tecvit eğitimine hazırlanıyor.

Bir yıldır eğitim alıyor

Geçmiş yaşına rağmen Kur’an okuma azmi gösteren İzmir Torbalı’da yaşayan 61 yaşındaki Münevver Pembe Muratbey Mahallesi Kur’an Kursu’nun en çalışkan isimlerinden. Kur’an okuyamamanın eksikliğini uzun yıllar duyduğunu kaydeden Pembe açıklamalarda bulundu.

‘Kursta mutluyum’

Kur’an okumayı çok istediğini bu yüzden kursa kaydolduğunu kaydeden Pembe, “Uzun yıllar Kur’an öğrenmek istiyordum. Ev işleri, çocuklar bu hayalimi gerçekleştirmeme engel oluyordu. Çocuklarımın büyümesiyle soluğu burada aldım. Bir yıldan beri bu kursa geliyorum. Hem Kur’an öğreniyorum hem de güzel arkadaşlıklar ediniyorum. Çocuklarımın ve komşularımın yönlendirmesiyle geldiğim kursta çok mutluyum” diye belirtti. Öte yandan Kursun Hocası Esra Meryem Hoş, “Kur’an öğrenmek isteyen herkese kapımız açık. Kurs kayıtlarımız camimize bağlı Kur’an Kursumuza ya da ilçe müftülüğüne yapılabilir. 7 Ekim bu dönemki kurs için son gün. Kadınlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.