SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

5 bin fidana can

Bu haber 16 Kasım 2015 - 14:22 'de eklendi.

İzmir’de Kablo taşıyıcı sistemleri sektöründe 38 yıldır faaliyet gösteren Tekom-Puk Elektromekanik Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretim faaliyetleri sonucu sebep olduğu karbon salımının telafisi için Ege Orman Vakfı işbirliğiyle Torbalı-Taşkesik ağaçlandırma sahasında 5 bin fidanlık koru oluşturdu.

Torbalı-Taşkesik ağaçlandırma sahasında oluşturulan 5 bin fidanlık koruda, Tekom-Puk yönetici, çalışanları ve ailelerinin katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi. Törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ağaçlandırma alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztürk; “Sizler gibi geleceğine sahip çıkan kişi ve kurumlar tarafından karbon emisyonları gönüllü olarak nötrleniyor. Faaliyetleriniz sonucu atmosfere saldığınız sera gazlarının emisyonunu sağlayacak 5 bin fidana can verdiniz. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, Tekom-Puk Elektromekanik San.ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü İnci Saygın ve Murad Saygın’a plaket takdim etti. Tekom-Puk Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü İnci Saygın, fidan dikim töreninde özellikle çocukların bulunmasını çok istediklerini ve çocuklara bu bilinci kazandırmanın çok önemli olduğunu söyledi. Saygın, önümüzdeki günlerde sürdürülebilir olarak doğaya katkılarının devam edeceğini belirtti. Konuşmaların ardından Tekom-puk çalışanları ve aileleri fidanları toprakla buluşturdu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.