SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

5 aylık firar gece operasyonuyla yakalandı

Bu haber 12 Kasım 2015 - 7:37 'de eklendi.

5 ay önce karıştığı ölümlü bir kavgada gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Mehmet Baygır, cezasını çekmek için Torbalı Cezaevine getirildi. Kısa bir süre içerisinde firar eden şahıs, 5 ay sonra gece operasyonuyla Ayrancılar’da yakalandı

HAZİRAN ayında Konya’da yaşanan ölümlü bir kavgaya karışan ve daha sonra tutuklanan Mehmet Baygın, Torbalı Açık Cezaevi’ne getirildi. Baygın, Haziran ayında cezaevinden firar etti. Aylarca saklanan zanlı, yapılan operasyon sonucu yakalandı. Aylarca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde İlçe Jandarma Komutanlığı Ayrancılar Karakol ekipleri, Mehmet Baygır’ın yerini tespit etti. Önceki gün saat 22.00’da Ayrancılar İnönü Mahallesi’nde yapılan gece operasyonuyla şahıs kendi evinde kıskıvrak yakalandı.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ

İddiaya göre anneanne ve dedesinden miras kalan tarlaları paylaşmak amacıyla daha önce aralarında husumet bulunan komşu ve kuzen olan Keleş, Akman ve Baygın aileleri, uzlaşmak için bir araya geldi. Ancak aralarında yeniden çıkan tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine Mehmet Baygın, akrabaları 36 yaşındaki Tevfik Akman, 40 yaşındaki Engin Muhammet Akman ve Mehmet Emin Keleş’i av tüfeğiyle hafif şekilde bacaklarından yaraladı. Olay sonrasında Keleş, Baygın ailesinin evine giderek yeniden tartıştı ve Mustafa Baygın bıçakla genç adamı öldürdü. Mustafa ve Mehmet Baygın tutuklanarak cezaevine gönderildi. Torbalı Açık Cezaevi’ne gelen Mehmet Baygın, kısa bir süre içerisinde firar etti. Şahıs 5 aylık takibin ardından yakalandı.

TUTUKLANARAK ŞAKRAN’A GÖNDERİLDİ

Gözaltına alınan firari şahıs, dün sabah saatlerinde Torbalı Devlet Hastanesine kontrol amaçlı götürüldü. Yapılan muayene sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Alınan ifade sonrasında şahıs tutuklanarak Aliağa Şakran Cezaevine gönderildi. Ekiplerin yapmış olduğu çalışma sonrasında firari şahsı yakalaması büyük takdir topladı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.