SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

4 yaşında 40 cm minyatür Burak!

Bu haber 13 Ağustos 2015 - 7:19 'de eklendi.

Anne karnındayken gelişemeyen ve şu anda 4 yaşında olan 40 cm’lik Burak Özbek, sevimliliği ile herkesin neşe kaynağı oldu. Burak’ın sağlığı yerinde fakat boyu uzamıyor.

Anne karnında gelişimi sağlanamadığı için, boyu uzamayan Burak’a herkes “minyatür çocuk” diyor. Herkesin neşe kaynağı olan 4 yaşındaki Burak Özbek, 8 aydır İzmir Torbalı’daki Ege Çınar Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim görüyor. Herkesin ilgi odağı olan Özberk, tam tamına 40 cm. Konuşmasıyla, neşesiyle herkese pozitif duygu veren 4 yaşındaki Özbek, gelecek yıl okula başlamak için sabırsızlıkla bekliyor. Haftanın 1 günü Ege Çınar Rehabilitasyon Merkezine giden ve 2 dersten eğitim gören minyatür çocuk, öğretmenlerin ve idari bölümün ilgi odağı olmuş durumda.

Burak halinden oldukça memnun

40 cm boyu olmasına rağmen hayat dolu olan Burak, tüm öğretmenleri tarafından hayranlık duyuluyor. Minik çocuk, haftada 1 gün Fizyoterapist ve dil konuşma eğitimi alıyor. Eğitimler sonrasında öğretmenleriyle çeşitli oyunlar oynayan Burak halinden oldukça memnun. En büyük hayalinin okula gitmek olduğunu söyleyen anne Bedriye Özbek, hayalleri tek tek gerçekleştireceklerini söyledi.

Onu çok seviyoruz’

Bilgisayar ve akıllı telefon kullanmasını iyi bilen Burak, zamanını iyi bir şekilde değerlendiriyor. Özel Ege Çınar Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinden Mürvet Özgan, “40 cm’lik olan Burak hepimizin neşe kaynağıdır. Eğitimini tamamladıktan sonra kurum içerisinde gezip dolaşır herkesi güldürür. Bilgisayar ve akıllı telefonlarla zaman geçirirken çok eğleniyor. Kendisi bizi çok seviyor ve hayali olan okul için buradaki eğitimlerinde büyük çaba sarf ediyor. Sağlık durumu çok iyi, fakat anne karnındayken gelişemediğinden dolayı boyu pek fazla büyüyemeyecek. Bizi onu böyle sevdik, sevmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.