SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

4 katlı eğitim kampüsü

Bu haber 14 Aralık 2015 - 13:56 'de eklendi.

ALPKENT Mahallesi 1008 Sokak’ta bulunan Küçükşeyler Anaokulu el değiştirdi. 1986 yılından bu yana sağlık ocaklarında ve Torbalı Devlet Hastanesi’nde doktorluk yaptıktan sonra 2007 yılından bu yana siyasetin içinde olan Dr. Mehmet Emirdar devralınan işletmeyi, kızı Zeynep Emirdar işletecek. Adı Özel Torbalı Masal Dünyası olarak değişen 4 katlı özel işletme adeta bir eğitim kampüsünü andırıyor. 500 metrekarelik bahçesi olan Özel Torbalı Masal Dünyası 100 öğrenci kapasiteli. 2-6 yaş arası çocukların eğitim ve bakımını yapan Özel Masal Dünyası’nın yönetimini üstlenen 26 yaşındaki Zeynep Emirdar, İzmir Üniversitesi İşletme mezunu.

‘ORGANİK OLMAYAN BESİNLER KULLANMIYORUZ’

AYNI zamanda İnsan Kaynakları uzmanı olan genç işletmeci, “Biz burada bir aileyiz. Özel Torbalı Masal Dünyası Anaokulu’nun işletmeciliğini de bir aile olarak yapıyoruz. Önceliğimiz çocukların sağlığı ve eğitimidir. Çocukların sağlığını aynı zamanda kurum doktoru olan babam yapıyor. Her gün çocuklar kontrollerden geçiyor. Onların beslenmesine de önem veriyoruz. Organik olmayan besinler kullanmıyoruz. Tüm alışverişlerimiz günlük olarak ve özenle yapılıyor” dedi.

OKUL GÜVENLİK KAMERASIYLA DONATILMIŞ

4 KATLI eğitim kampüsünde onlarca sınıf bulunduğunu ve her branş için ayrı ayrı sınıf oluşturduklarının altını çizen Zeynep Emirdar, “Uyku, yemek, spor, müzik, resim gibi birçok sınıfımız mevcut. Okulumuzda 10 öğretmen görev yapıyor ve her sınıfta güvenlik kamerası mevcut. Veliler gönül rahatlığı ile gelip, televizyonların bulunduğu odadan çocuklarını izleyebilir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

TORBALI’YA BÖYLE BİR EĞİTİM KURUMU KAZANDIRMIŞ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORLAR

ÖZEL Masal Dünyası Anaokulu’nun, 100 öğrenci kapasitesine sahip olduğunu kaydeden okul Müdürü Zeynep Emirdar, Torbalı’ya böyle bir eğitim kurumu kazandırmış olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Genç işletmeci,”Tüm bölümleri 2-6 yaş arası öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş ve bağımsız bir binada hizmet veren okulumuz, her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, ilgi merkezleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odasında eğitim alacaklar. Bununla birlikte, okulumuz bahçe içerisinde oyuncaklarla donatılmış oyun parkı, kış dönemleri için kış bahçesi, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletleri de içerisinde barındırıyor” dedi.

DOĞAYLA İÇ İÇE

DÖRT katlı müstakil ve bahçeli alanıyla çocukların doğayla iç içe yaşayacağını dile getiren Emirdar, “2-6 yaş aralığında öğrencilere eğitim veren okulumuz, sınıfları yaş gruplarına göre ayırmakta ve gün içinde öz oyun saatlerinde farklı sınıfları kullanabilmekte. Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmeni bulunuyor. Servis öğretmeni ve yardımcı öğretmenler dahil tüm öğretmen kadrosu çocuk gelişimi ve eğitimi/okul öncesi öğretmenliği mezunu. Servis öğretmeni, aşçı, temizlik elemanı ve şoför okulun kendi bünyesinde bulunuyor” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.