SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

3 mahalle, tek listeyi oyladı

Bu haber 20 Ağustos 2015 - 6:33 'de eklendi.

Ertuğrul ve Tepeköy’de umduğunu bulamayan Övünç Demir dün yapılan Atatürk, Yemişlik ve 7 Eylül Mahallerinde liste çıkarmadı. Uygur’un beyaz listesi her üç mahallede de oybirliği kabul edildi.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Torbalı İlçe Teşkilatı’nda kongre öncesi hafta başında start alan delege seçimleri mahallelerde tüm hızıyla devam ediyor. Mevcut İlçe Başkanı İsmail Uygur ve Övünç Demir’in listelerinin yarıştığı delege seçiminin ilk gününde Uygur’un açık ara fark atması ile liste teke düştü. Önceki akşam delege seçiminin yapıldığı 3 mahallede de sadece Uygur’un listesi görücüye çıktı

SONUÇ BELLİ

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeuzun zamandır heyecanla beklenen delege seçimi hafta başında yapılmaya başlandı. Büyük bir heyecana sahne olan seçimin ilk gününde İsmail Uygur’un hazırladığı beyaz liste, Övünç Demir’in hazırladığı mavi listeye büyük fark atmıştı. Kendi mahallesi Ertuğrul’da delege seçilmeyen Övünç Demir, yarışın ilk gününde delege seçilemezken mevut ilçe başkanı İsmail Uygur diğer mahallelerde tek liste ile gücünü perçinlemiş oldu. Önceki akşam, Atatürk, Yemişlik ve 7 Eylül Mahallesi üyeleri tek listeye oy vermek üzere sandık başına gitti. Seçim, ilk güne nazaran oldukça sönük geçti. Üyeler tek tek sandık başına gidip oylarını kullandı. Oy verme işlemi erkenden sona erdi. 40 üyenin bulunduğu Yedi Eylül Mahallesi’nde 22 üye, 23 üyenin bulunduğu Yemişlik Mahallesi’nde 19, 48 üyenin bulunduğu Atatürk Mahallesi’nde 33 kişi Uygur’un listesine oy verdi.

SIRA UYGUR’UN MAHALLESİ’NDE

Dün akşam Muratbey Mahallesi’nde 314, Cumhuriyet Mahallesi’nde 284 üye sandık başına gitti. Bundan sonraki süreçte de Ayrancılar’da 581, Torbalı Mahallesi’nde 286, Alpkent Mahallesi’nde 138 üye sandık başına gidecek. Üyelerin oy kullanma işlemi 20 Ağustos’ta Torbalı ve Alpkent Mahallesi ile sona erecek. CHP’de kongre takvimi, olası erken seçim nedeniyle ertelenmezse 8 Eylül- 25 Ekim’de ilçe kongreleri yapılacak, 11- 29 Kasım tarihine kadar il kongreleri tamamlanacak. Muratbey’den delege adayı olacak olan Uygur’un bu mahallede nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.