SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

3 genç aylardır komada

Bu haber 21 Eylül 2015 - 13:51 'de eklendi.

2012 yılından bu yana motosiklet kazasında 3 genç komalık oldu. Son 3 ayda ise normal kazalarda 11 kişi hayatını kaybetti. Güvenlik güçleri trafikte kurallara uyulması gerektiğini söyledi

SON zamanlarda yaşan trafik kazalarıyla birçok kişi hayatını kaybetti. Dikkatsizlik ve aşırı hız nedeniyle yaşanan trafik kazalarında son 3 ayda 11 kişi hayatını kaybetti, 22 kişi yaralandı.  2’si çocuk olmak üzere 11 kişinin hayatını kaybettiği kazalarda özellikle hız nedeniyle yaşandığı tespit edildi. Son 3 yılda ise 3 genç motosiklet yüzünden komalık oldu. 2012 yılında motosikleti ile kaza yapan 19 yaşındaki Hayri Göral, geçtiğimiz aylarda Selahattin Akgün ve 1 hafta önce motosikleti ile yaşadığı kaza sonucu komaya giren Umut Türkyılmaz, yaşam mücadelesi veriyor. Talihsiz kazalar sonucu 3 genç şuanda yatağa mahkum bir şekilde bekliyor.

DUALAR BEKLİYORLAR

Motosiklet kazası sonucu 3 genç yaşam mücadelesi veriyor. Bilinçleri kapalı olan 3 genç yaşam mücadelesini devam ettiriyor. Hayri Göral ve Selahattin Akgün evde tedavi görürken geçtiğimiz hafta motosiklet kazası yaşayan Umut Türkyılmaz, hastanede yaşam savaşı veriyor. Her 3 genç için sevenleri dualar ediyor. Biran önce ayağa kalkmaları için sosyal medyada arkadaşları tarafından duygusal mesajlar veriliyor. Güvenlik güçleri ise yaşanan motosiklet kazalarında kask olmamasından ve aşırı hızdan dolayı ölümlü ve yaralamalı kazaların sıklıkla yaşandığını belirtti. Her ne olursa olsun kaskın takılması gerektiğini belirten güvenlik güçleri, kask sizi koruyacak dedi.

KURALLARA UYULMASI GEREK

3 ay içerisinde yaşanan ölümlü kazaların ardından 3 gencin komada olması büyük bir acı. Güvenlik güçleri özellikle motosiklet kazaların son zamanlarda Torbalı sınırları içerisinde yaşandığını belirterek, “Hız yapmak her zaman tehlikelidir. Tedbir alınmasıyla trafiğe çıkıldığı vakit kurallara uyulması gerekiyor. Son zamanlarda yapılan istatistiklerde 2’si çocuk 11 kişi hayatını kaybetti. 2 genç ise motosiklet kazasında ağır yaralandı. Bunların yaşanmaması için yollarda trafik kurallarına uyuması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.