SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

200 yıldır cesedi çürümeyen rahip herkesi şaşırtıyor

Bu haber 04 Mart 2015 - 7:09 'de eklendi.

Moğolistan’da 200 yıl önce meditasyona geçen bir Rahibin çürümeyen bedeni ortaya çıktı.

Moğolistan’ın Songinokhairkhan eyaletinde 200 yıl önce meditasyona geçen Lama’nın ( Tibetli Rahip) çürümeyen bedeni ortaya çıkarıldı.

HALA ÖLMEDİĞİ İDDİA EDİLİYOR

Moğolistan’da Budist akademisyenler, 200 yıl önce meditasyona geçtiği düşünülen mumyalaşmış rahibin hala ölmediği “derin meditasyon”da olduğunu iddia etti. Gazete, geçtiğimiz hafta bedeni gün ışığına çıkan Budist’in ‘Lotus’ duruşu adı verilen pozisyonda olduğu ve açık olan sol eli ve Sutra öğütlerini sembolize eden sağ eli, eski geleneklere göre ‘tukdam’ (Budalık mertebesinden bir önceki aşama) meditasyonunda olduğuna dair bir işaret olduğunu yazdı.

ADLİ TIP UZMANLARI ARAŞTIRIYOR

Mükemmel şekilde korunmuş kalıntıların adli tıp uzmanları tarafından hala araştırıldığının ifade edildiği haberde, mumyanın aslında hala derin meditasyonda olduğu ve “tukdam” denilen çok özel bir ruhsal evrede olduğunun tahmin edildiği ifade edildi. “Tukdam” denilen ruhsal evre mumyanın ölmediği ve gerçek bir Buda olmaktan bir adım uzakta olduğu anlamına geliyor. Bedeni inceleyen adli tıp uzmanları, mumyalaşmış bedenin Tibetli bir Budist öğretmene ait olduğunu düşünüyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026