SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

153 yıllık Havagazı Fabrikası, İzmirli gençlerin yeni adresi oldu

Bu haber 13 Mart 2015 - 9:50 'de eklendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gençler için astronomiden yogaya 12 farklı branşta kurs ve  atölye çalışmaları düzenlediği Tarihi Havagazı  Fabrikası’na adeta “gençlik aşısı” yaptı.

İzmir’in havagazı ile aydınlatma sistemi için yapımına 1862 yılında başlanan ve 2008 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kültür merkezine dönüştürülen Alsancak’taki Havagazı Fabrikası, birbirinden renkli etkinliklerle gençlerin buluşma mekanı haline geldi.

Geçtiğimiz yıl start alan ve 12 branşta 1029 üniversite öğrencisini bir araya getiren  “Havagazı Gençlik Merkezi”, yeni dönemin kurs ve atölye çalışmalarına 14 Mart Cumartesi günü başlıyor. 14 Haziran’a kadar devam edecek Astronomi, Resim, Sağlıklı Yaşam ve Doğa Kulübü, İngilizce, Fotoğrafçılık, Sosyal Medya, Latin Dansları, Film Atölyesi, Yaratıcı Okuryazarlık, Yoga ve İşaret Dili kurslarının yanında, gençler sosyal sorumluluk ve çevre projelerine de katılacak.

Gençlik Merkezi’nin yeni dönemde hedefledikleri projelerin başında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstiklal Marşı’nı “İşaret Dili” öğrencileriyle birlikte okumak geliyor. Ayrıca İzmir büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan tarihi ve kültürel aksların bilinirliğinin artması için “Doğa ve Gezi Kulübü” öğrencilerine geziler düzenlenecek. Tarihi Havagazı Fabrikası, önemli gökyüzü olaylarında bir astronomi seyir istasyonu olarak da kullanılacak.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026