Anasayfa » Torbalı » MTA’dan yüksekokula 2 adet sondaj makinesi

MTA’dan yüksekokula 2 adet sondaj makinesi

1993 yılından bu yana Torbalı’da eğitim veren Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu’na Maden Teknik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından 2 adet yarım hidrolik sondaj makinesi hibe edildi. Makine ve ekipman sayısını her geçen gün arttıran ve Türkiye’nin en donanımlı meslek yüksekokulu olma unvanını elinde bulunduran yüksekokulun Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, dün basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu.

TOPLAM 6 ADET SONDAJ MAKİNESİ OLDU

KURULDUĞU günden bu yana bine yakın mezun veren Torbalı Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine haftada 3 gün uygulamalı eğitim veriyor. Daha önce 4 olan sondaj makinesi sayısını arttırmak için harekete geçen üniversite yönetimi, MTA Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. Talepleri olumlu karşılanan okul yönetiminin isteği üzerine dün 2 adet yarım hidrolik sondaj makinesi Torbalı’ya gönderildi.

600 METRE DERİNLİĞE İNEBİLECEKLER

BU kadar altyapının olduğu yüksekokulun Türkiye’de bulunmadığını söyleyen Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, “Elimizdeki mevcut makinelerle 100 metre derinliğe iniyorduk. MTA ‘Dan bize verilen sdondfaj makineleriyle artık 600 metre derinliğe inip, çalışmalarımızı yürüteceğiz. Yeni gelen sondaj makinelerimizle okulumuza olan talebin artmasını bekliyoruz. Bu sayede Türkiye’de sektörümüzde yaşanan ara eleman sıkıntısını çözmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.