Anasayfa » Torbalı » Meryem Ana’nın Kayseri Mantı Evi büyük ilgi görüyor

Meryem Ana’nın Kayseri Mantı Evi büyük ilgi görüyor

Mantıdan pastırmaya kadar Kayseri mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini Torbalı’ya getiren 7 torun sahibi 53 yaşındaki Meryem Nurel’in Hükümet Caddesi üzerine açtığı ‘Meryem Ana’nın Kayseri Mantı Evi’ büyük ilgi görüyor.

ASLEN Kayseri’li olan ve 3 yıl önce Torbalı’ya yerleşen 53 yaşındaki Meryem Nurel’in Torbalı’daki mantı evi büyük ilgi görüyor. Hükümet Caddesi üzerindeki Forbest karşısında hizmet veren Meryem Ana’nın Mantı Evi’nde; Kayseri Mantısı’nın yanı sıra gözleme, kayseri sucuklu yumurta, kayseri pastırması ve isteğe göre de yemek servisi yapılıyor. 5 çocuk ve 7 torun sahibi olan Meryem Ana, “Mantıyı kendim hazırlıyorum ve burada pişirip servis ediyorum. Diğer lezzetleri de burada hazırladıktan sonra pişirip müşteriye sunuyorum. Torbalı halkı Kayseri mantısını çok sevdi” diye konuştu.

TESCİLLİ ÜRÜNLERİYLE LİDER OLAN KAYSERİ’NİN LEZZETLERİNİ TORBALI’YA GETİRDİ

KAYSERİ’NİN bazı lezzetlerinde lider olduğunu söyleyen Nurel, “Kayseri; mantısı, pastırması, sucuğu, Yamula patlıcanı, Develi cıvıklısı, İncesu karaevrek üzümü, Tomarza kabak çekirdeği, Bünyan el halısı, Soğanlı bebeği ve Yahyalı el halısı ile tescilli ürünlerde lider konumunda. Ben de bu lezzetlerden bazılarını, ilçe halkına sunmak için böyle bir işyeri açtım. Kısa sürede büyük ilgi gördüm. Lezzetli ürünlerimiz Torbalı halkından tam not aldı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.