Anasayfa » Torbalı » Kipa Vizyon’da 3 film birden gösterime girdi

Kipa Vizyon’da 3 film birden gösterime girdi

BU hafta Torbalı Kipa Vizyon Sineması’nda 3 film birden vizyona girdi. Animasyon filmi olan Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili, Korku/>Gerilim türündeki İlk Arınma Gecesi ve Türk yapımı Eski Köye Yeni Adet filmlerinin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Şüphesiz izleyicilerin ilgi göstereceği filmlerin başında İlk Arınma Gecesi geliyor. Bu film, her suçun 12 saat boyunca serbest olduğu bir günde yaşananları konu ediyor. Gerard McMurray’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, ‘İlk Arınma Gecesi’, Amerika’da, bir deney olarak başlayıp her yıl 12 saat kanunsuzluğun yükselişine dönüşen hareketin hikayesini anlatıyor. Senaryosunu James DeMonaco’nın kaleme aldığı, korku ve aksiyon türü filmde, Y’lan Noel, Lex Scott Davis, Joivan Wade, Luna Lauren Velez ve Marisa Tomei rol aldı.

DRACULA AŞIK OLUR

MERAKLA beklenen Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili) vizyona gire bir diğer film… Yönetmenliğini Genndy Tartakovsky’nin üstlendiğini filmin senaryosu Michael McCullers’a ait. Filmin seslendirme kadrosunda Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg, David Spade, Molly Shannon, Steve Buscemi, Keegan Michael Key, Asher Blinkoff, Kathryn Hahn gibi isimler yer alıyor. Dracula, kızı Mavis’in sürprizi ile canavar gemisinde tatile çıkar. Dracula’nın arkadaşları da bu gezide onları yalnız bırakmaz. Ancak oldukça eğlenceli geçen yolculuk Dracula’nın aşık olmasıyla tehlikeli bir hal almaya başlar. Hotel Transylvania 3: Summer Vacation, Torbalı’Da da Türkçe dublajlı olarak vizyondaki yerini aldı.

ESKİ KÖYE YENİ ADET

YIL 1990… Köye gelen sağlık ekipleri, en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Köy halkının yapılan işlemle ilgili fikirleri yoktur. Sağlık ekipleri gittikten sonra bir araya toplanan erkekler, kadınlara yapılan işlemle ilgili akıl yürütmeye başlar. Ortaya birçok fikir atılır ve en sonunda spiralin bir mikrofon olduğuna kanaat getirilir. Devletin gözünün üzerlerinde olduğunu düşünen köy halkı, mikrofonlar sayesinde dinlendiklerini düşünür. Başlarına iş açmamak için tetikle olan ahali, kadınların yanında siyasi hiçbir şeyden bahsetmemeye, onlara kibar davranmaya başlar. Durumdan yararlanıp devletten takdir görmek isteyenlerse kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek ‘Vatan Sana Canım Feda’ diye bağırırlar. Yaşanan birbirinden komik durumlar, köyde tüm dengelerin alt üst olmasına neden olur.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.