Anasayfa » Torbalı » ‘Kan donduran cinayet’ iddiası

‘Kan donduran cinayet’ iddiası

Torbalı ilçesinde lüks cipin, içindeki kişiyle yakılmasına ilişkin soruşturma kapsamında 3 zanlı gözaltına alındı.

TORBALI ilçesinde lüks cipin, içindeki kişiyle yakılmasına ilişkin soruşturma kapsamında 3 zanlı gözaltına alındı. Ahmetli Mahallesi ile Zeytinköy arasındaki dağlık arazide dün yanmış halde bulunan 35 TTG 35 plakalı cipteki cesedin kimliğini tespit etme çalışmaları, İzmir Adli Tıp Kurumunda sürüyor.

İŞADAMININ EŞİ VE OĞULLARI GÖZALTINA ALINDI

ARAŞTIRMA sonucu yanan cipin ilçede tuğla fabrikası bulunan iş adamı Murat Cahit Ö’ye ait olduğu, yakınlarıyla yapılan görüşmede kendisinden bir süredir haber alınamadığı belirlendi. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan iş adamının çocuklarının arkadaşı C.G’nin, Murat Cahit Ö’yü ailesinin öldürdüğünü ve cesedi yok etmek için kendisinden yardım talebinde bulunduklarını iddia etmesi üzerine iş adamının eşi Ö.Ö, oğulları B.Ö. ve H.Ö. gözaltına alındı.

AĞABEYİNDEN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

CESEDİN kimliğinin tespiti için Murat Cahit Ö’ün ağabeyi Ahmet Cavit Ö’den DNA örneği alındığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.Ahmetli Mahallesi ile Zeytinköy arasındaki dağlık arazide dün yanmış araç görenler, durumu itfaiye ve jandarmaya bildirmiş, incelemede 35 TTG 35 plakalı cipte tamamen yanmış ceset bulunmuştu. Ceset, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.