Anasayfa » Spor » İşte Dünya Kupası’ndaki eşleşmeler

İşte Dünya Kupası’ndaki eşleşmeler

2018 FIFA Dünya Kupası’nda grup maçları tamamlandı ve ikinci tura kalan takımlar belli oldu. İşte ikinci tura kalan takımlar ve ikinci tur eşleşmeleri..

2018 FIFA Dünya Kupası’nda heyecan tüm hızıyla devam ediyor.Dünya Kupası’nda, grup maçlarının tamamlanmasının ardından gruplarını ilk iki sırada bitiren son 16 oynamaya hak kazandı.

DİKKAT ÇEKEN EŞLEŞMELER

2018 FIFA Dünya Kupası’nın son 16 turunda dikkat çeken eşleşmeler de oldu. A Grubu’nu lider olarak bitiren Muslera’lı Uruguay ikinci turda Ronaldo, Quaresma, Pepe gibi isimleri kadrosunda bulunduran Portekiz ile eşleşti. İkinci turda bir diğer dikkat çeken eşleşme ise turnuva başlamadan önce iki favori olarak gösterilen Fransa ve Arjantin. C Grubu’nda hata yapmadan lider olarak çıkan Fransa, D Grubu’nda son maçların ardından ikinci olarak çıkmayı başaran Messi’li Arjantin ile karşılaşacak. Son 16 turunda bir diğer dikkat çeken eşleşme ise Rusya ve İspanya. Turnuvaya ev sahibi sıfatıyla katılan Rusya, grup aşamasında gösterdiği performansla beklentilerin üzerine çıkmış ve Uruguay’ın ardından grupta ikinci olmuştu. Turnuvadan bir gün önce hoca değişikliği yaşayan İspanyollar ise grup aşamasında beklentilerin oldukça altında kaldılar. İspanyollar grubu lider tamamlamasına rağmen oynadıkları futbolla büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

İşte Dünya Kupası son 16 turundaki tüm eşleşmeler

Uruguay – Portekiz
İspanya – Rusya
Fransa – Arjantin
Hırvatistan – Danimarka
Brezilya – Meksika
İsveç – İsviçre
Belçika – Japonya
Kolombiya – İngiltere

Grup liderleriyle grup ikincilerinin eşleşeceği ve 30 Haziran – 3 Temmuz arasında oynanacak karşılaşmalar şöyle:
30 Haziran Cumartesi
17.00: Fransa – Arjantin
21.00 Uruguay – Portekiz

1 Temmuz Pazar:
17.00: İspanya – Rusya
21.00 Hırvatistan – Danimarka

2 Temmuz Pazartesi:
17.00 Brezilya – Meksika
21.00 Belçika – Japonya

3 Temmuz Salı
17.00 İsveç – İsviçre
21.00 Kolombiya – İngiltere
medyaege.com

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.