Anasayfa » Torbalı » İbrahim Öz’ün kızı Tınaztepe’nin nöroloji doktoru oldu

İbrahim Öz’ün kızı Tınaztepe’nin nöroloji doktoru oldu

TINAZTEPE Torbalı Hastanesi’nde bir doktor daha göreve başladı. Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Uz önceki gün itibariyle hasta kabulüne başladı. Uzman Doktor Didem Uz, aynı zamanda Torbalı Devlet Hastanesi eski Başhekimi İbrahim Öz’ün kızı oluyor 9 yıllık hekim olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi’nde ihtisas yapan Uzm. Dr. Uz, daha önce İzmir, İstanbul ve Siirt’teki çeşitli hastanelerde görev yaptıktan sonra Torbalı’ya geri döndü. Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Uz, Tınaztepe Torbalı Hastanesi’nde baş ağrısı, Alzheimer, Demans, Parkinson, hareket bozukluğu, kas hastalıkları, MS hastalığı gibi nöroloji kapsamına giren tüm tedavileri yapacak. Uzm. Dr. Didem Uz, ayağının tozuyla yaptığı açıklamada; bilgisayar ve cep telefonunun yoğun kullanımının unutkanlığı erken yaşlara çeken etkenlerin başında geldiğini belirterek, unutkanlık belirtisi olan hastalarımızın mutlaka hekime başvurmaları gerektiğini önemle vurguladı.

‘MUTLAKA DOKTORA BAŞVURUN’

UZM. DR. UZ, vatandaşlara unutkanlık konusunda uyarılarda bulundu. Unutkanlığın, hafızada depolanan bilgi ve tecrübelerin geri çağırılmasında yaşanan güçlükler olarak tanımlanabileceğini belirten Didem Uz, “Beyinde yaklaşık elli milyar kadar hücre bulunmaktadır ve bu hücreler birbirleriyle hep iletişim halindedir. İnsan yaşlandıkça beyin de yaşlanır ve hücre kaybına uğrar. Bu da bilişsel fonksiyonlarımızın eskisi gibi güçlü olmasını engeller. Ancak bilgi ve beceriler sürekli yenilendiğinde ve tekrarlandığında hafızada kalması ve hatırlanması daha kolay olur. Aksi takdirde kullanılmayan bilgiler bellekten zamanla silinir” dedi. Her unutkanlığın bunama anlamına gelmediğine de işaret eden Tınaztepe Torbalı Hastanesi Nöroloji Uzmanı, “Bunamadan şüphelenilmesi için unutkanlığın yanında öğrenme, oryantasyon, dil fonksiyonları, kişilik değişiklikleri gibi diğer bilişsel fonksiyonlardan en az bir tanesinde daha bozukluk olmalı ve bu bozukluklar hastanın sosyal ve iş hayatını etkileyebilecek kadar şiddetli olmalıdır. Bu durumda uzman doktora başvurmak gerekir” dedi.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.