Anasayfa » Torbalı » Hastanın boynundan yarım kiloluk dev guatr çıkarıldı

Hastanın boynundan yarım kiloluk dev guatr çıkarıldı

Tınaztepe Torbalı Hastanesi’nde guatr ameliyatı olan bir hastanın boynundan 15×10 santimetre boyunda gelen dev bir guatr çıkarıldı.

SURİYELİ olan Hüda El Muhammed isimli bayan, uzun yıllardır çilesini çektiği boynundaki guatr için Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ne başvurdu. Hastanenin Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Rafet Dinç tarafından muayenesi yapılan hasta için ameliyat kararı verildi. Ardından yapılan zorlu ve bir o kadar da başarılı ameliyat sonucunda hastanın boynundan ağırlığı yaklaşık 500 gram gelen dev bir guatr çıkarıldı. Gerçekleştirilen başarı ameliyat ile hasta sağlığına kavuşurken, hastanın boynundan çıkarılan guatrın büyüklüğü ise şaşkınlık oluşturdu.

‘ÇOK MUTLUYUM’

DAHA öncesinde birçok hastaneye başvurmasına karşın doktorların cesaret edemediğini belirten 26 yaşındaki Hüda El Muhammed, “Boğazımda uzun yıllardır guatrım vardı. Devlet hastanelerine gittim, ancak onlar da üniversite hastanelerine yönlendirdiler. Son olarak Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ne geldim. Allah razı olsun Rafet Hoca çok ilgilendi. 2,5 saat süren ameliyatım güzel geçti ve şu an çok iyiyim. Hem hastane yönetimine hem de doktoruma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ’

AMELİYATI gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Rafet Dinç ise, “Uzun yıllardır büyük boy guatrı olan ve uzaktan rahatlıkla görülecek şekilde boynunda şişliği olan hasta bize başvurdu. Tahlillerinde guatrının normalden çok daha büyük olduğunu ve içinde çok sayıda nodül olduğunu gördük. Tetkikler sonucu ameliyata almaya karar verdik. Başarılı bir ameliyattan sonra yaklaşık 500 gram ağırlığında bir guatr dokusu çıkardık. Ameliyat sonrası hastamızın herhangi bir sıkıntısı yok. Kendisini taburcu ettik” şeklinde konuştu.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.