Anasayfa » Torbalı » Devlet sıfır araçlara, Tanı Otomotiv 2.el araçlara ÖTV indirimi yaptı

Devlet sıfır araçlara, Tanı Otomotiv 2.el araçlara ÖTV indirimi yaptı

TORBA yasa ile gündeme gelen 16 yaş ve üstü araçlar için getirilen 10 bin TL’lik ÖTV indiriminin bir benzerini Torbalı’daki Tanı Otomotiv hayata geçirdi. Firma, Türkiye’de ilk defa uygulanan bir yöntem ile araç vermeye başladı. Tanı Otomotiv, ikinci el araçlarda da ÖTV indirimi uygulamaya başladı. Müşteri, ikinci el aracının hurda veya çekme belgesini getirdikten sonra, yerine 2.el otomobili aradaki farkı ister kredili ister nakit olarak ödeyip alıyor. Genç işletmeci Mehmet Öksüz, “Hurda veya çekme belgeli araçlarını getiren herkesin araçlarını 5 bin TL’ye kadar alıyoruz, yerine ikinci el otomobil veriyoruz. Firmanın bu kampanyasıyla birlikte kıyıda köşede atıl durumda bulunan araçların kıymete binmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

DEVLET SIFIR ARAÇ ALANLARA DESTEK VERMİŞTİ

MALİYE Bakanlığı model yılı ilerlemiş ve yıpranmış araçların ihraç edilerek veya hurdaya ayrılarak trafikten çekilmesi için uyguladığı hurda indirimini bir süre önce başlatmıştı. Trafikteki 16 yaş ve üzerindeki 6 milyon aracı ilgilendiren düzenleme kapsamında; 2002 model ve altı araçları ilgilendiren hurdaya ayıran araç sahiplerine yurt içinden yeni araç alımında 10 bin lirayı geçmemek kaydıyla Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sağlanmıştı. Bu durumun bir değişini de Tanı Otomotiv sahibi Mehmet Öksüz adlı işletmeci yaptı. Genç işveren, bu sıfır araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin bir benzerini ikinci el araçlarda uygulamaya başladı.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.