SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Dâhiler okulu

Bu haber 05 Aralık 2018 - 15:32 'de eklendi.

TORBALI Bahçeşehir Kolej,’nde uygulanan Up Programı (üstün potansiyelli öğrenciler için hazırlanmış program) ile üstün potansiyelli öğrencilerin zihinsel, sosyal, duygusal ve rehberlik ihtiyaçlarını karşılıyor. Programın misyonunu açıklayan Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Yıldırım Baytekin, “Bahçeşehir Koleji’nde öğrenim gören üstün potansiyelli öğrencilerin bilimsel tanımlama yöntemleriyle keşfedilip, ilgi, yetenek, bilişsel ve sosyal gelişim gibi bireysel farklılıkları dikkate alan, öğrencilerin yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme ve etkili iletişim yeteneklerine sahip, 21. yy becerileriyle donanmış bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır” dedi.

‘MODERN EĞİTİM STRATEJİLERİYLE DONANMIŞ BÜTÜNCÜL MÜFREDATA SAHİPTİR’

BAYTEKİN, uygulanan bu programın öğrenci merkezli olup, öğrencinin gelişiminin yanı sıra öğretmen ve veli eğitimleriyle eğitimin tüm ayaklarında bütüncül bir gelişim sağlama anlayışına sahip olduğunu ifade etti. Deneyimli eğitimci, sözlerini şöyle sürdürdü; “UP programı üniversite-okul iş birliği ile teorik ve pratik uygulamaları birleştiren akademisyen ve uzmanların ortak çabalarıyla hazırlanmıştır. Program gelişim sağlamayı hedefler ve modern eğitim stratejileriyle donanmış bütüncül müfredata sahiptir” diye konuştu.

ÖĞRENCİ GELİŞİMİNİ HEDEFLEYEN NADİR PROGRAM

“UYGULADIĞIMIZ müfredat dinamik bir yapıya sahip olup, edinilen gözlemler ve program çıktıları dahilinde sürekli geliştirilmektedir” diye sözlerine devam eden Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Yıldırım Baytekin, “Öğrencilerin sadece akademik ihtiyaçlarını değil aynı zamanda sosyal, duygusal, üst düzey düşünebilme, yaratıcılık ve düşünme stratejileri gibi akademik olmayan alanlarda da öğrenci gelişimini hedefleyen nadir programlardandır. Up müfredatı okulumuzda 1, 2, 3, 4, 5 ve 6. sınıf öğrenci gruplarına uygulanıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Reklam Kodu r024
Reklam Kodu r026