Anasayfa » Siyaset » CHP’li Roman vekilin konuşmasında renkli anlar

CHP’li Roman vekilin konuşmasında renkli anlar

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, “Şurada Allah aşkına söyleyin Romanları sevmeyenler var mı?” dedi Meclis’ten büyük alkış topladı.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, bütçelerin vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek için kullanılması gerektiğini söyledi.

“ROMANLARI SEVMEYEN VAR MI?”

Roman olmanın dünyanın her yerinde zor olduğunu belirten Purçu, Genel Kurul’da bulunanlara “Şurada Allah aşkına söyleyin Romanları sevmeyenler var mı?” diye sordu.

BAKAN’DAN SÖZ İSTEDİ

Hükümet sıralarında oturan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a dönerek, “Sayın Bakan size soruyorum, seviyor musunuz? O zaman Romanlara 2016 bütçesinden pay ayıracağız, söz mü?” diyen Purçu’nun ısrarla aynı soruyu tekrarlaması esprilere ve gülüşmelere neden oldu. Kendisinin Roman açılımı olduğunu ve dimdik durduğunu ifade eden Purçu, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da milletvekili olması için verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

ROMANCA SELAM

Konuşmasının sonunda Genel Kurul’u Romanca selamlayan Purçu, “Bütün fakirler şu bütçeden pay alsın. Kimseyi ayırmayalım” dedi. Purçu, konuşmasını tamamladıktan sonra kendi grubunun yanı sıra hükümet sıralarında bulunanlar, Başkanlık Divanı üyeleri ile tüm partilerin ön sıralarda oturan milletvekilleriyle tokalaştı. CHP’li Purçu, AK Parti sıralarının başında oturan İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile ise kucaklaştı.

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.