Anasayfa » Siyaset » Başbakan Davutoğlu’ndan Tahir Elçi açıklaması

Başbakan Davutoğlu’ndan Tahir Elçi açıklaması

Başbakan Davutoğlu, Tahir Elçi’nin cenazesinde yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da KKTC ziyareti öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TAHİR ELÇİ YAŞASAYDI

Davutoğlu, PKK’lı teröristler tarafından öldürülen Tahir Elçi ile ilgili gelen bir soru üzerine “Tahir Elçi bugün hayatta olsaydı, Müslüman gelenekle tabutuna örtülen örtüyü kaldırıp, PKK’nın paçavrasını serenlerden hesap sorardı.” dedi.

“DEMİRTAŞ’IN SÖZÜ VARSA TERÖRİSTLERE SÖYLEMELİDİR”

“Tahir Elçi konusunda hemen olay yeri incelemesi talimatı verdik. Olay yeri incelemesi yapan savcımıza roketle saldırı yapıldı. Saldıranların demek ki örtmek istedikleri bir mesele var. Eğer Demirtaş’ın söyleyecek bir sözü varsa, inceleme heyetine saldıran teröristlere bir şey söylemelidir.

RUS SAVAŞ UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ

Türk uçakları Rus hava sahasını ihlal etmedi. İhlal edilen hava sahası Türk hava sahasıdır. Ümit ederiz ki bir daha böyle bir olay yaşanmaz ama Türkiye’nin kendi sınırlarını koruma iradesinden de şüphe edilmesin.”

Hakkında Cemil Zeybeker

Cemil Zeybeker
Torbalı’da, Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.